czwartek, 14 października 2010

O blogu klub czytelniczy

W ostatnim tygodniu na stronie bloga pojawiło się kilka nowych elementów, na które chciałbym zwrócić waszą uwagę.1. Wyszukiwarka Google

Do zalet właśnie tej wyszukiwarki nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Myślę, że ten gadżet może być przydatny dla osób nieposiadających wbudowanej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej, a na pewno takie osoby jeszcze istnieją:)

2. Lista książek omówionych na spotkaniach klubu


Zestawienie wszystkich książek, które były obecne na spotkaniach klubu. Od pozycji "najstarszych" na samym dole listy do pozycji "najnowszy" na samej górze.
Te pozycje, które odnalazłem w Wikipedii zostały zamieszczone w formie linka do tego portalu. Przewiduję oczywiście, że lista książek będzie się powiększać i z czasem, kiedy nie będzie się mieściła na stronie ;) najstarsze pozycje zostaną ukryte.


3. Informacja o liczbie odwiedzających

Jeśli liczba odwiedzających nie będzie rosła w zastraszającym tempie to ten element zniknie ze strony:)


4. Odnośnik do Grupy dyskusyjnej Klub czytelniczy


Link do strony Grupy dyskusyjnej, na której osoby należące do klubu i posiadające jednocześnie konto Google mogą sprawdzić całą dotychczasową wymianę maili w ramach grupy oraz dokonać zmian dotyczących swojego członkostwa. Osoby nienależące do klubu mogą zapoznać się warunkami, które należy spełnić, żeby przystąpić do grupy i poprosić o członkostwo.


5. Lista najbliższych wydarzeń

Element oparty o Kalendarz Google prezentuje najbliższe wydarzenia związane z życiem klubu. Po kliknięciu na daną pozycję można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi danego wydarzenia takimi jak: jego miejsce, czas i krótki opis. Dodatkowo istnieje możliwość dodania każdej pozycji do własnego Kalendarza Google, jeśli taki posiadamy.

6. Archiwum bloga


Gromadzi wszystkie posty zamieszczone na blogu, pogrupowane według miesięcy i lat. Można odnaleźć tu każdy post, nawet wówczas, gdy nie jest już widoczny na stronie głównej.

    1 komentarz: